Zobacz świetne części i akcesoria motocyklowe dostępne w internecie
Tuesday January 22nd 2019

Interkom motocyklowy – tradycyjny czy nowoczesny?

 

Kiedy jeździmy motocyklem (a dotyczy to głownie jazdy w kilka maszyn) najbardziej dokuczliwy jest brak komunikacji. Czasem można dogadać się na migi, ale działa to tylko na bardzo krótką odległość i bywa niebezpieczne. Telefon komórkowy również nie wchodzi w grę, bo chociaż możemy mieć zestaw słuchawkowy, to jednak trzeba wybrać numer, a to wymaga albo zatrzymania się, albo znów stwarzamy niebezpieczeństwo.

Interkomy motocyklowe

Interkom motocyklowy na bank przyda się, kiedy jedziemy w większej grupie. Łatwiej jest ustalić miejsce postoju, poinformować znajomych o problemach z maszyną czy o konieczności tankowania. Ważniejsze jest jednak to, że możemy poinformować szybko o niebezpieczeństwie jakie czyha na drodze. Oprócz takich praktycznych zastosowań interkom motocyklowy może nam służyć do słuchania muzyki lub sparowany z telefonem, pomoże nam odebrać telefon albo zadzwonić.

Interkomy motocyklowe – przewodowe czy bluetooth?

Jeśli lubimy sprawdzone i niezawodne rozwiązania to warto pójść w kierunku interkomów motocyklowych z tradycyjnym okablowaniem. Jego zalety to przede wszystkim możliwość podłączenia CB-radia. Wady to wspomniane okablowanie oraz konieczność zamontowania centralki na motocyklu.

Dla nowoczesnych motocyklistów kuszące będą zestawy bazujące na bluetooth. Zestawy takie pozwalają na połączenie się z telefonem oraz nawigacją GPS. Dodatkowo interkomy mogą linkować się między sobą.

Pages

Interesting Sites

    Archives