Zobacz świetne części i akcesoria motocyklowe dostępne w internecie
Tuesday January 22nd 2019

Jazda motocyklem w chłodne dni – najlepsza odzież termiczna

Kierowcy motocyklów dzielą się na dwie grupy. Dla jednych jednym z najważniejszych czynników podczas jazdy jest pogoda. Musi być słonecznie i bardzo ciepło. Dla innych kierowców pogoda ma mniejsze znaczenie. Mogą jeździć motocyklowa odzież termicznanawet w chłodne i zimne dni.

Jak odzież motocyklowa na chłodne dni?

Dla tej drugiej grupy przygotowano specjalną odzież. Jest to odzież termiczna. Jej zaletą jest świetna ochrona przed chłodem i zimnem. Idealnie nada się do jazdy w deszczowe dni lub jesienne, chłodne dni. To co trzeba jednak wiedzieć to to, iż odzież ta nie posiada dobrego systemu wentylacji. Dlatego w ciepłe, letnie dni kierowcy może być w niej po prostu za gorąco. W takim przypadku lepsza będzie odzież termoaktywna dobrze odprowadzająca wilgoć.

Rodzaje odzieży termicznej

Wyróżniamy trzy rodzaje motocyklowej odzieży termicznej. Pierwszym jest odzież cienka. Najlepiej nada się przy dużej aktywności fizycznej. Drugim rodzajem jest odzież średnia. W tym przypadku polecić można ją osobą lubiącym turystykę motocyklową w temperaturach umiarkowanych. Trzeci typ to jak można się domyśleć termiczna odzież gruba. Idealnie spisze się w chłodne i zimne dni kiedy temperatury na prawdę nie są zbyt wysokie.

To jaki rodzaj odzieży zostanie wybrany zależy tylko i wyłącznie od potrzeb i wymagań motocyklisty. Biorąc jednak pod uwagę, iż każda z nich daje inny komfort podczas jazdy wybór powinien zostać dobrze przemyślany.

More from category

Spodnie motocyklowe i niezbędne akcesoria
Spodnie motocyklowe i niezbędne akcesoria

Odpowiedni ubiór to podstawa w przypadku każdego zapalonego motocyklisty. Musi on mieć na sobie dobrze dobrane [Read More]

Najlepsze obuwie motocyklowe
Najlepsze obuwie motocyklowe

  Wydaje się, że do najważniejszych elementów wyposażenia kierowcy motocyklu należą buty motocyklowe. Bez [Read More]

Dainese – odzież dla motocyklistów
Dainese – odzież dla motocyklistów

Wielu motocyklistów podczas kupowania wyposażenia zwraca największą uwagę na wybór pojazdu, przeznaczając na [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives